کانال تلگرام

چند وقت پیش تصمیم گرفتم یه کانال تو تلگرام درست کنم،اون زمان برای درست کردن این کانال برای خودم توضیحی نداشتم،البته هنوز هم توضیحی براش پیدا نکردم،بعد از اینکه لینک کانالم رو برای دوستام فرستادم یکی از دوستام بهم گفت رفتی تو کار تبلیغات؟
از اون روز به بعد به صنعت تبلیغات بیشتر توجه می کنم و این حرف دوستم باعث شد یکی دو تا از درسهای تبلیغات رو در متمم ببینم و کلی چیز جدید یاد بگیرم.

حالا چرا اسم کانالم رو گذاشتم انقلاب یادگیری! گفتم یک حرفی هم من زده باشم همونطور که میدونید اگر انقلابی هم برای یادگیری به وجود اومده باشه برای من بوده.
کلا از شبکه های اجتماعی زیاد دل خوشی ندارم و مثل خودتون اونجا رو تنگ و خفه کننده میدونم اما به عقیده من بهتر که از ابزارها نهایت استفاده رو ببریم،مسلمن خدمت به متمم رو از وظیفه های شرعی خودم میدونم و این رو شما تو نوشته هام میبینید،البته امیدوارم به نوبه خودم کاری که از دستم بر میاد رو برای متمم انجام بدم.
من یک عضو کوچکی از این خانواده بزرگ هستم و یقینا امروز متمم یک سیستم خود سازمان دهنده از نوع حرفه ای هست،چون سکان این کشتی یزرگ دست ناخدای لایقی هست،امیدوارم به عنوان خدمه کشتی به نوبه خودم وظایفم رو انجام بدم.
پیام هایی که در کانال منتشر میشه تصاویری است که در پیام خصوصی متمم دریافت میکنم و از متمم هم اجازه نگرفتم که میشه منتشرش کرد یا نه ،از ونجایی که اتیکت رو هم خوب یاد نگرفتم این رفتارها از من سر میزنه،امیدوارم اگر قانون متمم رو نقض کردم خدا من رو ببخشه.
اومدم در رابطه با کانال تلگرام بنویسم سر از یک جای دیگه در اوردیم،هدف من از ایجاد کانال همون جلوگیری از نشکستن لیوان هست.
در رابطه با نشکستن لیوان بعدا حتما مطلبی خواهم نوشت.

پست های مرتبط

5 دیدگاه در “کانال تلگرام”

 1. با سلام آقا ناصر
  این که دغدغه شما توسعه محتوا است و دوست دارید دین خود را ادا نماید بسیار عالی است اما بدانیم که تولید محتوا این روزها بسیار سخت شده زیرا که در دنیای تبلیغات که هر کس فکر فروختن دوغ ترش خود است به ستختی می توان مشتری را راضی کرد به چشیدن دوغی که هنوز برند نیست و می خواهد که تازه در این راه گام بردارد . اما متمم یک قانون صریح دارد که هر گونه انتشار مطالب با هر عنوان و هر روشی نقص قانون متمم می باشد .و چه بهتر که در مکاتبه ای با متمم سعی نمایم به گرفتن مجوزاز این گروه که این هم نشانه یک متممی خوب است و هم احترام به تولید محتوای خوب . به هر حال در مسیر رشد باید کمی هم سختی کشید .

 2. ممنونم از دوست و همراه عزیز متممی حسن کشاورز
  راستش رو بخوای بعد از اینکه کانالم رو راه اندازی کردم و یک ۲۰روزی هم از اون گذشته بود تازه قوانین صریح متمم رو دیدم،خواستم به گروه متمم ایمیل بزنم بابت این کار ازشون اجازه بگیرم اما بگمانم دیگه دیر شده بود و تقریبا شصت نفر منتظرم هستند تا انقلاب یادگیریتا نوروز! که من بهشون وعده دادم رو ببینند از طرفی هم به نظر من درسته که این تصاویر پیغام خصوصی بوده اما همه شون برچسب متمم داشته و من هم قصد این رو نداشتم که به اسم خودم این رو تمام کنم ،نیت من هم این بود که تعدادی از مخاطبینم رو با متمم و محمد رضا اشنا کنم.البته من به اندازه شما تو مدیریت علم و تجربه ندارم اما بعضی وقتها از دروغ شیرین رو ترجیح میدم، شاید هم ترش باشه .مهم نیست دوغ ترش باشه یا شیرین .
  همونطور که میدونید و میبینید حرفهایی از این جنس که من در کانال تلگرام خودم منتشر کردم کم نیستند و میتونستم اونها رو با مخاطب خودم به اشتراک بگذارم وبرم پی کار خودم.
  مثلا اگر متمم رو بین این چند هزار نفر اعضا تقسیم کنید یه بخش کوچیکش به من هم میرسه یا به گونه ای من هم یک بخش ریز متمم هستم که برای دیدنش باید زربین بزنید ،اگر نیاز باشه من حاضرم همین الان از این فضا خودم رو بکشم کنار تا فضا برای افرد جدید تری باز بشه و اونها هم لذت افزودن دانش و مهارت و خوب زندگی کردن رو بچشند.
  سختی کشیدن در مسیر رو با شما موافقم و امید وارم در کنار هم این کار رو به انجام برسونیم، ولی مفهوم خوبی از خوبی تو این چند سالی که از زندگیم گذشته نرسیدم،حداقل در فضای فزیکی و در ارتباطات محدودی که من داشتم اکثر ادمهای دورو برم به فکر برنده بودن و هستند و از اون دوران کودکی خودم در محیط خونه و در دوران مدرسه در محیط اموزشی و بعدش در محیط کاربرنده بودن مهم بوده و یکی از دلایل اصلی من برای پیوستن به متمم هم همین عدم تکرار برنده شدن بود که تا به امروز من و شما رو کنار هم نگه داشته.(منظور من اینه که با انتشار مطالب قصد برنده بودن و گرفتن امتیاز رو نه از جانب مخاطبم دارم و نه از متمم )
  امیدورام که مسئولین من رو ببخشند حتما در انتها پروژه با دست گل میرم سراغ متمم که از دلش دربیام اما یک قانونی هم من در کارهام دارم ،اون هم اینه که دوست ندارم کاری که شروع کردم نیمه تمام رها کنم،شاید نفس کارم اشتباه بوده اما هدف من از این کار اشنا کردن عده ای از اطرافیانم با متمم و محمد رضا شعبانعلی بوده و هست،و ارزوی من هم حال خوب برای همه اطرافیانم هست. ازت تشکر میکنم که به اینجا سر زدی و نظرت رو بیان کردی امیدوارم جبران کنم.

 3. سلام دوست عزیز.

  از طریق لینک خودکاری که در روزنوشته های محمدرضای عزیز، ایجاد شده بود، به سایت شما سر زدم.
  و از اونجا به کانال تلگرام تون.
  ممنون که به فکر یادگیری اطرافیانتون هستید و این دغدغه، خوب و قابل احترام هست.
  اما می خواستم بگم من هم با صحبت های دوست خوبمون، آقای کشاورز موافقم.

  وقتی صحبت های شما رو در این پست خوندم و بعد به کانال شما سر زدم و الان هم صحبت هاتون رو در این کامنت خوندم، تعجب بسیاری رو در من برانگیخت و به این فکر کردم که اگر ما به عنوان متممی و با آگاهی کامل، نتونیم به قوانین متمم احترام بذاریم و دانسته و نادانسته این قوانین رو نقض کنیم؛ پس چه انتظاری از دیگران می شود داشت؟

  وقتی که متمم به طور صریح و شفاف اعلام می کنه:
  “نقل مطالب متمم به هر شیوه و با هر عنوان، تخلف محسوب شده و متخلفین بر اساس قوانین جاری کشور مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.”
  فکر می کنم، بی اعتنایی به این خواست – مخصوصا که خودمون هم متممی باشیم – یکجور بی احترامی و نقض قوانین مکانی است که در اون به یادگیری و آموختن و رشد و توسعه ی خودمون مشغول هستیم.
  ضمن اینکه به نظر من، اینجور حرکت ها، میتونن از اعتبار رسانه ی ما هم به میزان زیادی بکاهند.

  امیدوارم همه ی ما بتونیم اگر دغدغه ی تولید محتوا در جهت یادگیری دیگران رو داریم، قبل از هر چیز و ابتدا، از خودمون شروع کنیم و بکوشیم تا بر اساس قواعد موجود – که بسیاری از این قواعد رو به زیبایی هر چه تمام تر، در نوشته های مختلفی در روز نوشته های محمدرضا و در متمم خوانده ایم و می توانیم بخوانیم و یاد بگیریم – حرکت کنیم.

  با آرزوی موفقیت برای شما

  1. سلام شهرزاد،کاملا با نظرت موافقم که نقض قانون متمم رو انجام دادم،اما اجازه بده من داستان چند ساله فعالیت روزمره ام رو برات بگم،تقریبا یک ۸ سالی نصاب satellite بودم و اجناسی رو فروختم که مخالف قانون جاری کشور بوده و بعد از اون هم تا چندماه پیش حدود ۳ سال دلالی کردم،این هم جزء تخلفات حساب میشه و متناقض قانون جاری کشور هست ،این چهار چوب شکنی طی این سالها در من ریشه کرده و به گونه ای ترس از مجرم شناخته شدن رو از من دور کرده ،این حرفم رو از سر شکم نمیزنم در تمام مدت این سالها که این کارها رو انجام میدادم مورد تحسین اطرافیان قرار گرفتم و تازه بابت این فعالیتهام جایگاه هم گرفتم، البته ازشون ممنونم که من رو مورد تحسین قراردادن و دلیل رسیدن من به اینجا و بودن در کنار شما هم مرتبط با تشویقشون هست نمیشه این رو انکار کرد،به هر حال طی این چند سال پراکنده به و محکوم شدن و مجرم شناخته شدن فکر میکردم و ترسش بد جوری حالم رو بد میکرد،ولی مطمعنا اگر اون زمان چاره ای جز انجام اون کارها داشتم میرفتم سراغش.
   روانشناسها میگن ادمها برای انجام کارها از همه دستاوردهایی که موجود دارند استفاده میکنند و بهترین کاری که میتونستند در اون لحظه انجام بدن رو انجام میدند،من هم در اون زمانی که کانال رو راه اندازی کردم به نظر خودم بهترین کار ممکنی که از دستم بر میومد رو انجام دادم ،حالا قرار دادن من بین افراد خوب یا بد و یا مجرم بر عهده من نیست،امیدوارم این عادت بد رفتار رو به مرور از ذهنم پاک کنم و یکم هم عاقلانه وبالغانه فکر کردن رو یاد بگیرم.
   من تا به امروز از شما و حسن کشاورز اموخته های زیادی داشته ام و پراکنده مطالب وب سایتتون رو میخونم و احترام زیادی هم برای شما قائلم و از اونجایی که شما شاگرد اول متمم به حساب میای گردن همه ما حق داری و برای من به شخصه شما الگو هستید،من از امروز یه بازنگری تو تصمیمم اشتباهی که قبلا گرفته بودم انجام میدم و از فردا دیگه تصاویر که متمم تولید کرده رو تو کانال تلگرام منتشر نمیکنم. (اما هدفی که در سر داشتم رو به شکل دیگه ای دنبال میکنم)امیدوارم محمد رضا هم این اشتباه من رو ببخشه.

 4. دوست متممی خوب من.
  ناصر عزیز.

  ممنون که به کامنت من پاسخ دادید و با حرفهای خوبتون خوشحالم کردید.

  اولاً که شما خیلی لطف دارید.
  دوم اینکه، شما برای من بسیار قابل احترام هستید. میدونید چرا؟
  چون نوشته ی خوبتون رو در قسمت “درباره ی من” خوندم و خیلی خوشحال شدم که در کنار فعالیت های دیگر کاری و زندگی تون، اینقدر به یادگیری خودتون و دیگران علاقه نشون میدید و از اونجایی که “جوینده، یابنده هست” تونستید متمم رو پیدا کنید و در این جهت حرکت کنید.
  این به نظر من، خیلی ارزشمنده. و امیدوارم همه ی ما بتونیم با درسهای ارزشمندی که در متمم می آموزیم، نمایندگان ارزشمندی هم برای خودِ او (در همه ی زمینه های زندگی و کاری) باشیم.

  در ضمن، نوشته های خوبتون رو در همینجا (سایت تون) خوندم و از خوندنشون لذت بردم.
  مخصوصاً مطلب «بذرهای رنگی»
  امیدوارم به زودی عکس های زیبای باغچه کشاورزی تون رو در سایت تون بذارید و ما هم ببینیم. 🙂

  سعی می کنم عضو کانال خوبتون هم بشم تا از مطالب و محتواهای خوبی که انشاله در اونجا قرار میدید، بیشتر بهره مند بشم.

  امیدوارم همیشه شاد و موفق باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

WordPress spam blocked by CleanTalk.