بالائیم اما رو Safe Mode

تو این مدت زمانی که از خاموشی در نوشتنهای اینجا میگذره بهانه های مختلف برا ی نوشتن به سراغم اومده اما راستش رو بخوام بگم حوصله نوشتن برای منتشر کردن در اینجا رو نداشتم، یا به شکلی میشه گفت تنبلی و بی حوصلگی تو این مدت بیشتر بر روانم مسلت بود به هر حال تو این کلنجارهای درونی راغب این شدم که به بهانه این عنوان چند خطی هم برای انتشار و بروز رسانی وبلاگم بنویسم.
نمیدونم در این نوشته با تیتر عنوان هماهنگ هستم یا نه! اما به هر حال “بالا بودن در حالت سیف مد” رو هم میشه در مزرعه احساسات و هیجانات بگذارید یا اون رو در غالب و چهار چوب امید وار بودنهایی که خودمون برای بهتر شدن حال خودمون قرار میدیم در نظر بگیرم به هر حال درست و یا غلط ترجیح من برای ابراز اوضاع کنونی در حال حاضر این عنوان هست.
چند وقتی هست که به خبرهای زرد اما از نظر بخش قابل توجهی مهم رو بیشتر دنبال میکنم، البته اگر ریشه های این وضعیت رو بخوام برای خودم توضیح بدم به نظر بهتره بگم که این رو میشه گرایش مغز برای بهتر فهمیدن و یا بیشتر مطلع بودن از اوضاع کنونی در نظر گرفت، شاید هم بشه اون رو نوعی یادگیری مطالب و مباحث در مدیرت کلان از دیدگاه سیاستمدارانه و دیپلماسی دونست به هر حال امیدوارم که اوضاع فکری من هم در اینده با ثبات تر بشه و نگاه رو از وضعیت کلان به سمت وضعیت خرد یا همون نگاه به ساختار جزئیات فردیتی ببرم. شاید این مغایر با نگاه در زردی ماندگان (یا همون هیجان زدگان دلار بخر حال حاضر خودمون) باشه حرفم این نیست که کارشون اشتباه هست و اقدام غلطی میکنند به هرحال بخشی از سلولهای و یا نورونها ویا ذهن و یا هر اسم دیگه ای که بر این بخش که در مغز مسئول این فعل و انفعالات هست میگذارید باشه، این رفتارها و این هیجان زدگیها از نظر من گاهی اون قدر قوی هست که گاهی اقتصاد خوان ها رو هم با خودش در این امواج به همراه میبره.
پیغامم به هیجان زدگان این نیست که اوضاعمون گل و بلبلعه اما با نا امیدی و نشتن به انتظار اینکه منتظر باشیم تا بادی بوزد و اوضاعمون رو خوب کنه هم کاری از پیش نمیره. اصلاٌ شاید بهتر این هست که هیجان زدگان رو به حال خودشون رها کنیم البته در مقابل پیامم به محتوا آفرینان این هست که بخشی از گله امروز بیشتر از چند سال اخیر خودش رو درگیر محتوای سمی کرده و این رو من میزارم تو حساب ظهور بستر تلنولوژیک و خام هایی که به این ابزارها مسلح شده اند به هر حال وضعیت متشنج اقتصادی کنونی هم بعد از مدتی در اینده ای نه چندان دور به خاموشی و فراموشی خواهد پیوست اما رفتار هیجان زده ما میتونه گاهی تاثیرات مخرب تری بر اوضاع خودمون به عنوان یک عضو داشته باشه.
شما آزاد هستید به هر شکل و شیوه ای که دوست دارید فکر و تحلیل کنید اما ترجیح و انتخاب من در حال حاضر امیدوار بودن و امیدوار موندن هست شاید هم بشه این وضعیت رو متوحم موندن و در تخیل بودن دونست اما به نظرم می ارزه در مواجهه با ناراحتی ها و اضطراب های بیهوده حوصله سر بری که در امواج اطراف پخش هست به این شیوه نگاه کنم.
حرفهای ناگفته و نا نوشته زیادی دارم که اگر در آینده عمری باقی بود در شب های دیگه ای اونها رو خواهم نوشت و به بهانه بروز رسانی وبلاگ تحلیلهای دست و پا شکسته خودم رو مینویسم.جا داره اینجا اعلام کنم منظور از نوشتن تحلیل به این معنا نیست که من تحلیل گرم و آینده رو به وضوح میبینم، صرفاٌ این رو میتونید به عنوان بروز افکار یک عضو که در کنار دل زدگان، دل مرده نیست قرار بدید. امیدوارم وقت بیشتری برای نوشتن و ابراز افکارم و برای انشتار شب نوشته هام وقت بگذارم تا شاید نقطه عطفی بشه برای خروج از حالت Safe Mode و رفتن به حالت نرمال.

پست های مرتبط

دیدگاه خود را بنویسید

WordPress spam blocked by CleanTalk.